خدمات پس از فروش

تعویض

مدت زمان تعویض کالا

مشتریان شرکت آتش آوران برای انجام آزمایش کالای خریداری شده تا 2 روز فرصت دارند. در صورتی که کالای خریداری شده دارای ایراد فنی باشد، شرکت آتش آوران کالا را برای آنها تعویض خواهد نمود. چنانچه کالای مورد نظر در انبار موجود نباشد، مشتریان ارجمند دو انتخاب خواهند داشت:
1- دریافت کالای مشابه به انتخاب خود
2- دریافت سفارش خود بعد از مدت یک هفته
لازم به توضیح است که در هر دو حالت، این پروسه حداکثر ظرف 1 هفته روز کاری انجام خواهد شد. هزینه ی کالای تعویض شده نیز بر عهده ی شرکت آتش آوران است.

خدمات پس از فروش شرکت آتش آورانشرایط تعویض کالا

1. مشتری باید ظرف 2 روز پس از دریافت کالا، نسبت به اعلام ایراد فنی کالای خریداری شده اقدام کند.
2. ایراد فنی می بایست به تأیید کارشناسان شرکت آتش آوران برسد.
3. ایراد ناشی از استفاده ی نادرست از کالای خریداری شده، ضربه و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.
4. کالای خریداری شده حتما دارای گارانتی باشد.
5. چنانچه ایراد فنی مورد تأیید کارشناسان قرار نگیرد، کالا به مشتری عودت داده می شود و هزینه ی ارسال بر عهده ی خریدار است.

گارانتی

کلیه ی محصولات شرکت آتش آوران دارای 5 سال گارانتی از زمان صدور فاکتور می باشند.

شرایط گارانتی

tick ارائه ی کارت ضمانت محصول، جهت خدمات پس از فروش الزامی است.
tick زمان انقضای گارانتی بر حسب تاریخ ثبت شده در کارت یا برچسب گارانتی محاسبه می شود.
tick اطمینان از سالم بودن ظاهر محصول، برچسب سریال و ضمانت نامه هنگام خرید و تحویل
tick ضمانت نامه فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی بوده و در صورت مخدوش شدن یا عدم وجود هولوگرام، ضمانت نامه فاقد اعتبار است.
tick از تحویل گرفتن محصولاتی که پلمپ یا بسته بندی آنها باز شده باشد، خودداری نمایید.
tick ضمانت نامه حتما باید ممهور به مهر فروشنده بوده و تاریخ خرید در آن قید شود.

مواردی که شامل گارانتی نمی شود

tick ارائه ی خدمات به محصولات فاقد گارانتی معتبر مقدور نخواهد بود. لطفا هنگام خرید به گارانتی محصول دقت کنید.
tick در صورت مخدوش بودن شماره ی سریال ضمانت نامه، دستگاه و یا عدم تطابق شماره ها با یکدیگر، محصول از شرایط گارانتی خارج می شود.
tick ضمانت محصول صرفا شامل ایرادات ناشی از ساخت و عملکرد محصول بوده و شامل خرابی ناشی از ضربه، شکستگی، آتش سوزی و … بنا به تشخیص کارشناسان فنی شرکت آتش آوران نمی شود.
tick انجام خدمات نصب و روشنایی و ترموکوبل شامل گارانتی نمی شود.
tick ضمانت فقط شامل محصول اصلی بوده و شامل لوازم جانبی آن نمی شود.

رویه های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت‏های شرکت آتش آوران بوده است و شرکت آتش آوران در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد، با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی را در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته است که به شرح زیر هستند:

1) اشکال در کالای خریداری شده

از آنجا که گاهی مشتریان برای تست کالای خریداری شده به فرصت نیاز دارند، در راستای خدمت رسانی بهتر شرکت آتش آوران فرصت تست کالاهای فروخته شده 2 روز کاری پس از تحویل در نظر گرفته است.
جهت استفاده هر چه بهتر از این سرویس، اشکال و یا ایراد باید حداکثر تا 2 روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره تلفن 33294983-041 به خدمات پس از فروش شرکت آتش اوران اطلاع داده شود.
کارشناسان خدمات پس از فروش ما ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان شرکت آتش آوران تأیید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید.
برای ارسال کالای دارای ایراد به شرکت آتش آوران، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
توجه: این سرویس اشکالاتی که در اثر استفاده نادرست خریدار از کالا ایجاد می شود، را شامل نمی شود.

خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران

2) مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت

در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده، اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته های زیر دقت بفرمایید:
در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 8 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر 1 روز کاری پس از دریافت کالا به شرکت آتش آوران اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
جهت هماهنگی از طریق شماره تلفن 33294983-041 به خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران اطلاع داده شود.
از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران، کالا را دریافت و درخواست مشتری را تأیید کند، در صورتی که نیاز به تعویض کالا باشد، حداکثر تا 1 هفته کاری سفارش مشتری ارسال خواهد شد.
توجه: هزینه های ارسال کالا در صورت تأیید ایراد فنی و یا وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت، به عهده شرکت آتش آوران است.

3) آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و شرکت آتش آوران تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند.
آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 8 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران اطلاع داده شود. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است، به همراه صورت جلسه ی رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور، به خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران ارسال شود.
در صورتی که آسیب های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به شرکت اتش آوران عودت شود.

4) انصراف از خرید

در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع تر انصراف خود را به واحد فروش شرکت آتش آوران اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.

خدمات پس از فروش شرکت آتش آوران

با خدمات پس از فروش آتش آوران با خیال آسوده خرید کنید

بازگشت به بالا